VÝBĚR TRENÉRA
Moji milí,
začínám být smutná z jedné věci.
Můžu se přetrhnout, abych vám předala ze sebe maximum. Vím, že každý z vás má vlastní cestu, možnosti a potřeby. Někdy chcete cvičení doplnit, vrátit se k oblíbenému nebo cvičit s někým jiným.
Ale PROSÍM.. Ujasněme předem PRIORITY i možnosti.
🔴Je tvůj cíl zvednout co nejvíc?
🔴Cvičit stejně jako tvůj partner/trenér?
🔴Maximum opakování?
🔴Primárně zhubnout?
nebo
🟢Postupně se zlepšovat?
🟢Mít funkční tělo?
🟢Bez bolestí, inkontinence apod.?
🟢Vytvarovat tělo včetně “zažehleného” bříška?
Snažím se vždy vaše nové cvičení skloubit s tím “mým”, cviky vám upravit tak, aby neublížili. Ale někdy to skloubit prostě nejde. Nejsem ten typ trenéra, který si myslí, že jen on má pravdu a jedině s ním musíte cvičit. Diskutuji s vámi a nechci si s někým “přeměřovat pindíky”. Naopak, dělejte rozmanitý pohyb.
Nicméně, stále by to mělo vycházet ze stejných základních zásad. Co se týče spolupráce, dobře nám to funguje s pár trenérkami, které více řeší techniku cvičení, necpou mi tam ty zadky, břicho jako balón, podsazování apod. A s fyzioterapeuty, kdy si často prolínáme klientky. Vždyť oba směřujeme ke stejnému cíli – zdravé a funkční tělo.
Když hned zvedáte desítky kilogramů, nemůžete se naučit, jak má být správně postavené chodidlo, jak dýchat a jak zapojit střed. V tu chvíli jste totiž rádi, že žijete! Proto je potřeba postupný a promyšlený přístup. Myslete i na to, že jste ženy (pánové prominou), i mámy jakkoliv dlouho po porodu a nemusíte cvičit stejně jako váš muž.
Není možné přijít a říct: „Tak pojďme spravit moje pánevní dno nebo diastázu.“
Tělo je celek, nejde ho rozdělit na jednotlivé součástky a jede se dál.
Jsem tady pro vás, abychom společně našli tu nejlepší cestu, která vám bude přinášet radost a výsledky, ale nechci být “ OPRAVÁŘKOU rozbitých těl” po jiném trenérovi.
Děkuji vám za důvěru a spolupráci
Martina❤️
PROSÍM.. Ujasněme předem PRIORITY i možnosti. Je tvůj cíl zvednout co nejvíc? Cvičit stejně jako tvůj partner/trenér? Maximum opakování? Primárně zhubnout? vs. Postupně se zlepšovat? Mít funkční tělo? Bez bolestí, inkontinence apod.? Vytvarovat tělo včetně “zažehleného” bříška?
"Všechny formy cvičení u Marti můžu jen doporučit. Prošla jsem s ní společně kurzy po prvním porodu, druhým těhotenstvím a šestinedělím a nemůžu se dočkat, až zase naskočím do dalšího poporodního cvičení. Díky lekcím (jak skupinovým tak individuálním) jsem zjistila, jak správně držet tělo, jak s ním pracovat a jak zapojovat správné svaly i při každodenních činnostech s dětmi i mimo podložku na cvičení. Marti péče je opravdu nadstandardní, každá hodina je zároveň příjemným relaxem."
Nedávno se mě jedna z mých klientek zeptala na to, jaká je ideální kombinace cvičení…
Tento článek není jen o odhalení reality mého každodenního života, ale také o podpoře pro všechny z vás. Za každým úspěchem stojí reálný život plný výzev, kompromisů a někdy i chaosu. Přestože se snažíme dělat všechno co nejlépe, je důležité připomenout si, že být "nedokonalý" je v pořádku.
Jedna z mých klientek, se kterou pracuji již několik měsíců, mi nedávno sdělila, že cvičení se mnou je první aktivita, která ji opravdu baví a přináší jí i pozitivní změny do života. Dennodenně mě nabíjí vaše zpětná vazba. Když mi říkáte, že na válcích, které už jsou běžnou součástí vaší domácnosti, cvičí už i vaši manželé a děti. Záda přestávají bolet, umíte mnohem lépe vnímat své tělo, lepší se menstruace, sex se stal zase radostí, nebo se vám dokonce povedlo otěhotnět.
Milé maminky, ráda bych se s Vámi podělila o referenci od ženy, která to vzala tak zodpovědně, že začala cvičit už když miminko s manželem plánovali. Aby se ujistila, že je na těhotenství tělo připraveno a uměla ho správně navnímat. Moc mě hřeje u srdce, že nyní se její rodina rozrostla o nádhernou Laurinku.
Je 9 měsíců málo nebo moc? Devítka je právě také to číslo v měsících, které bychom měly také minimálně dopřát na návrat těla zpět a NECHVÁTAT!
Zamyslela ses někdy nad tím, jak se cítíš? Jestli o tebe někdo pečuje?