Milé maminky,
ráda bych se s Vámi podělila o referenci od ženy, která to vzala tak zodpovědně, že začala cvičit už když miminko s manželem plánovali. Aby se ujistila, že je na těhotenství tělo připraveno a uměla ho správně navnímat. Níže si můžete přečíst její referenci, která opravdu zahřála u srdce, protože už se její rodina rozrostla o nádhernou Laurinku.
"S Martinou jsem začala záměrně cvičit v době, kdy jsem plánovala těhotenství. Věděla jsem, že moje pánevní dno není ok a obávala jsem se, jak zvládnu těhotenství a porod, protože je to zátěž. Cvičení bylo velice příjemné, co mě překvapilo - bylo super během něj věnovat denně chvilku sama sobě. To jsem potřebovala! Jsem si jista, že i díky Martě dnes chovám půlroční Laurinku a po porodu mne netrápí žádné potíže. Vždy, když cítím, že je to potřeba, zacvičím si sestavičku. Z lekcí tedy už čerpám víc než rok a půl a všem jejich návštěvu moc doporučuji :)"
Když se mě tedy ptají ještě bezdětné ženy, kdy ideálně začít cvičit, odpovídám, že je vhodné napravit pohybové stereotypy (pokud nějaké jsou) už před otěhotněním. V těhotenství se můžeme potkávat také a ukázat si třeba úlevové pozice proti bolestem zad nebo natrénovat dech, který využijete nejen u samotného porodu.
Co z toho všeho vyplývá?
NEJIDEÁLNĚJŠÍ CVIČENÍ JE TO PREVENTIVNÍ.
PROSÍM.. Ujasněme předem PRIORITY i možnosti. Je tvůj cíl zvednout co nejvíc? Cvičit stejně jako tvůj partner/trenér? Maximum opakování? Primárně zhubnout? vs. Postupně se zlepšovat? Mít funkční tělo? Bez bolestí, inkontinence apod.? Vytvarovat tělo včetně “zažehleného” bříška?
"Všechny formy cvičení u Marti můžu jen doporučit. Prošla jsem s ní společně kurzy po prvním porodu, druhým těhotenstvím a šestinedělím a nemůžu se dočkat, až zase naskočím do dalšího poporodního cvičení. Díky lekcím (jak skupinovým tak individuálním) jsem zjistila, jak správně držet tělo, jak s ním pracovat a jak zapojovat správné svaly i při každodenních činnostech s dětmi i mimo podložku na cvičení. Marti péče je opravdu nadstandardní, každá hodina je zároveň příjemným relaxem."
Nedávno se mě jedna z mých klientek zeptala na to, jaká je ideální kombinace cvičení…
Tento článek není jen o odhalení reality mého každodenního života, ale také o podpoře pro všechny z vás. Za každým úspěchem stojí reálný život plný výzev, kompromisů a někdy i chaosu. Přestože se snažíme dělat všechno co nejlépe, je důležité připomenout si, že být "nedokonalý" je v pořádku.
Jedna z mých klientek, se kterou pracuji již několik měsíců, mi nedávno sdělila, že cvičení se mnou je první aktivita, která ji opravdu baví a přináší jí i pozitivní změny do života. Dennodenně mě nabíjí vaše zpětná vazba. Když mi říkáte, že na válcích, které už jsou běžnou součástí vaší domácnosti, cvičí už i vaši manželé a děti. Záda přestávají bolet, umíte mnohem lépe vnímat své tělo, lepší se menstruace, sex se stal zase radostí, nebo se vám dokonce povedlo otěhotnět.
Milé maminky, ráda bych se s Vámi podělila o referenci od ženy, která to vzala tak zodpovědně, že začala cvičit už když miminko s manželem plánovali. Aby se ujistila, že je na těhotenství tělo připraveno a uměla ho správně navnímat. Moc mě hřeje u srdce, že nyní se její rodina rozrostla o nádhernou Laurinku.
Je 9 měsíců málo nebo moc? Devítka je právě také to číslo v měsících, které bychom měly také minimálně dopřát na návrat těla zpět a NECHVÁTAT!
Zamyslela ses někdy nad tím, jak se cítíš? Jestli o tebe někdo pečuje?